COLLEEN MATTE PUDRA

Salı, Haziran 14, 2016

Makyajı sabitlemek, mat bir görünüm oluşturmak ve kalıcılığı arttırmak için pudra kullanmamız gerekir. Tabi benim gibi yağlı ve karma bir cilt tipi olanların da parlamayı engellemek adına tercih etmelidir. Ciltte fondötenden sonra gelen en önemli ürün pudra olduğunu biliyorsunuz. Bazı pudralar ciltten kusarken bazıları pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Bu yüzden pudraya olabildiğince dikkatli seçmemiz gerekiyor.
Geçenlerde kozmetik dükkanında dolanırken denk geldiğim ismini yeni duyduğum Colleen Matte Pudradan bahsetmek istiyorum. İçerisinde paraben bulunmazken talc bulunuyor. Talc konusunda çok fazla önem vermesem de paraben konusunda çok dikkat etmeye çalışıyorum. Cildim hem yağlı hemde seborait (egzama) olduğundan alacağım ürünlerde seçici davranıyorum. 

Colleen Matte Pudra nın şeffaf yuvarlak kapaklı bir tasarımla birlikte tamamen mat bir görünümde ve hoş bir kokusu var. 
Pudranın büyük çok sıkı tüylü fırçalarla performansı oldukça iyi. Kapatıcılık konusunda başarılı. Alt kısmında bir aynası ve kullanılabilecek bir süngeri mevcut. Diğer pudraların içerisinde bulunan süngerlerden oldukça iyi süngeri.Yanınızda büyük sıkı tüylü bir fırça yoksa dert etmenize gerek kalmıyor hatta süngeri yıkanabiliyor. 
Ürünü biraz kullandıktan sonra olumsuz tek bir yönüne rastladım bu olumsuz yönü matlığını uzun süre koruyamıyor, tazeleme yapmanız gerekiyor. Onun dışında başka olumsuz bir yönüne rastlamadım. Sabitleme konusunda başarılı.

Fondötenle ilk kullanımda çok güzel sabitliyor kendini günlük kullanım için ideal olmakla birlikte ciltte pürüzsüz bir görünüm oluşturuyor. Tabi arada tazelemek lazım.


 Ürün hakkında yorumlarım bu kadardı eğer denk gelirseniz şans vermenizi öneririm

Bunlarda Ilginizi Çekebilir

6 yorum

 1. markayı hiç duymamıştım..

  YanıtlaSil
 2. ilk defa duyduğum bir marka olduğu için yazıyı ilgi ile okudum. paylaşım için teşekkürler, sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar, blog keşif etkinliğinden gördüm blogunuzu.Takibe aldım.Bloguma beklerim.Sevgilerimle.
  http://ilgininrenklidunyasi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Bende markayı hiç duymamıştım yazı icin teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Ben uzun zamandır sıkça görüyorum bu markayı inşallah bigün deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 6. Şaka gibi valla yıllardır aynı pudrayı kullanıyorum. Tabii ayda bir kullanınca :)

  YanıtlaSil